Milan po e transferon lojtarin 35 milionësh nga Serie A

08:42 | 20 Dhjetor 2018

Klubi italian Milan vazhdon kërkimin e një sulmuesi përpara tregut të transferimeve të dimrit.

Lojtarët si Ibrahimovic, Quagliarella dhe Pato janë lidhur të gjithë me rossonerët, edhe pse duket se asnjëri prej tyre nuk do të transferojë në janar.

TuttoMercatoWeb raporton se si rezultat i kësaj, Milan i ka vendosur pamjet e tyre në Christian Kouame e Genoas, për të cilët ka pasur kontakte midis Preziosit dhe Leonardos, përcjell ORAinfo

Ideja e Milanit, duke shfrytëzuar marrëdhëniet e shkëlqyeshme midis dy klubeve, është të marrë një hua me të drejtën e shpengimit.

Megjithatë, Genoa do të ishte më i gatshëm të shiste lojtarin në qershor, për një çmim prej 35 milionë euro.

Natyrisht një vlerësim i ekzagjeruar, edhe pse mbetet të shihet se ku do të përfundojnë negociatat. /ORAinfo/

Komento: