Milan po e transferon lojtarin që e kërkuan skuadrat e mëdha evropiane – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon lojtarin që e kërkuan skuadrat e mëdha evropiane

12:20 | 08 Shkurt 2019

Mesfushori i Portos, Hector Herrera ka qenë i lidhur me skuadrat italiane disa herë këtë sezon.

Në vitet e fundit, ai dukej i afërt me Napolin dhe Romën dhe tani që kontrata e tij me Dragoon skadon në qershor, ai përfaqëson një mundësi të madhe në treg.

Sipas Il Corriere dello Sport, Milan po mendon për krahun meksikan si një përforcim për ekipin e Gattusos, përcjell ORAinfo.

Herrera gjithashtu po monitorohet nga Inter dhe Tottenham.

Rossonerët po vlerësojnë tani kushtet ekonomike të marrëveshjes.

Leonardo, Maldini dhe sidomos Gazidis e dinë plotësisht rëndësinë e arritjes së Ligës së Kampionëve në mënyrë që të
planifikojnë strategji për forcimin e ekipit, duke filluar me blerjen e Bakayoko nga Chelsea për 35 milionë euro.

Lojtari meksikan mund të jetë një mundësi interesante për të dhënë përvojë të mëtejshme në ekipin e Milanit. /ORAinfon/

Komento: