Milan po e transferon një lojtar të Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon një lojtar të Juventusit

14:12 | 03 Janar 2019

Medhi Benatia është i pakënaqur me kohën e tij të lojës te Juventusit dhe ka shprehur haptazi zhgënjimin e tij.

Marokeni është ankuar për mungesën e kohës së lojës dhe natën e kaluar ai u tallë sërish me Massimiliano Allegrin, përcjell ORAinfo.

Benatia botoi një histori në rrjetin social gjatë një darke jashtë në Torino me kamarierin që i thotë atij: “Nëse ju shënoni një gol, ju duhet ta kushtoni atë për mua”.

Përgjigja e mbrotjësit ishte e menjëhershme: “Unë duhet të luaj, në mënyrë që të shënoj”.

Benatia, i cili ka qenë i lidhur me Arsenalin dhe Milanin dëshiron të luajë më shumë lojëra dhe ai është i hapur për të lënë Juventusin për ta bërë këtë.
Ish ylli i Romës dhe Bayernit ka luajtur vetëm gjashtë ndeshje në këtë pjesë të parë të sezonit.

Massimiliano Allegri dhe klubi, megjithatë, nuk duan të lënë Benatia të largohet në dritaren e transferimit të janarit, por mund të lejojë daljen e tij në fund të sezonit.

Ndërkohë, lojtari vazhdon të ankohen në mediat sociale. /ORAinfo/

Komento: