Milan po e transferon një sulmues nga Anglia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon një sulmues nga Anglia

21:36 | 02 Janar 2019

E ardhmja e Manolo Gabbiadinit ende nuk është vendosur.

Agjenti i tij, Silvio Pagliari, është në Angli për një sërë takimesh me drejtuesit e e Southampton, duke kërkuar një rrugëdalje tashmë në janar.

Në fakt, italianët nuk u mungojnë kandidatëve potencialë, me të cilët CSKA, Spartak, Fenerbahce dhe Betis tregojnë interesin e tyre.

Përveç këtyre, Milani gjithashtu po fshehet në sfond, pasi Rossonerët po kërkojnë një krah që mund të veprojë si një rezervë për Cutrone dhe Higuain përpara, përcjell ORAinfo.

Disa ditë më parë, drejtori sportiv i Milanit Leonardo kishte telefonuar agjentin e Gabbiadinit, edhe pse negociatat nuk kanë filluar akoma, kryesisht për shkak të luftimeve me UEFA-s.

Megjithatë, kërkesa e Southampton mbetet një çështje, pasi ata duan të paktën 12 milion euro.

Përveç kësaj, ata nuk janë të gatshëm ta lënë Milanin të huazojë, e cila është pak a shumë e vetmja formulë që Milani mund të përdorë për momentin.

Agjenti i tij do të përpiqet të zbusë pozitën e Southampton gjatë takimeve të ardhshme. /ORAinfo/

Komento: