Milan po e transferon një super lojtar nga klubi italian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon një super lojtar nga klubi italian

10:26 | 03 Janar 2019

Cesc Fabregas ka vendosur t’i bashkohet Monacos dhe kjo ka bërë që Milan të kthehet te Stefano Sensi i Sassuolo si një përforcim në mesfushë.

Rossonerët ishin të etur për të nënshkruar me Fabregas nga Chelsea këtë janar, por duket se ai do të shkojë te skuadra franceze Monaco.

Tani Gazzetta dello Sport shkruan se drejtori teknik Leonardo ka vendosur pamjet e tij në Sensi, me diskutime që po zhvillohen për një hua me mundësi për të blerë.

Diavolo nuk mund të shpenzojë shumë këtë muaj për shkak të Rregullave Financiare, në mënyrë që të provojnë Neroverdi të pranojnë këtë formulë, ata do të dërgonin portierin e ri Alessandro Plizzari në Stadiumin Mapei.

Ka gjithashtu një lajm të mirë në frontin e dëmtimit kur është fjala për Lucas Biglia, i cili duhet të jetë i disponueshëm kur Serie A rinis më vonë këtë muaj. /ORAinfo/

Komento: