Milan po e transferon talentin holandez

12:36 | 12 Janar 2019

Milan njoftohet se i ka vendosur pamjet e veta ndaj sulmuesit të klubit Brugge Arnaut Danjuma Groeneveld.

Milan po ë kërkon lojtarin si huazim me të drejtë blerje prej 10 milionë eurosh.

Sipas gazetës De Telegraaf, ai mund të lejohet të lërë në hua me opsionin për të blerë për një total prej rreth 10 milionë eurove, përcjell ORAinfo.

Danjuma aktualisht po infermieron një lëndim në kyçin e këmbës dhe nuk ka luajtur që nga mesi i tetorit.

Ai u bashkua me klubin Brugge gjatë verës për 1 milion euroe nga NEC Nijmegen dhe filloi në akademinë e të rinjve PSV.

Megjithëse ai luan kryesisht në krahun e majtë të sulmit, ai gjithashtu mund të bëjë një punë në të djathtë ose si sulmues mbështetës. /ORAinfo/

Komento: