Milan po e transferon yllin 50 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon yllin 50 milionësh

20:19 | 14 Janar 2019

Me të ardhmen e Gonzalo Higuain në dyshim të madh, emri i Krzysztof Piatek është i lidhur me rossonerët.

Është raportuar se Higuain ka kërkuar zyrtarisht një transferim te Chelsea i Maurizio Sarri.

Chelsea duhet të vendosë nëse ata me të vërtetë janë të gatshëm të investojnë shumë të madhe të parave në një lojtar 30+ vjeçar dhe madje edhe nëse bëjnë këtë, Milani së pari do të dëshironte të gjejë një zëvendësim përpara se të lejojë yllin argjentinas të largohet nga mesi i sezonit.

SportMediaset ka raportuar se Milani i ka sytë tek Piatek pasi ylli polak thuhet se është i interesuar të bashkohet me Rossonerët, përcjell ORAinfo.

Problemi? Milan do të duhet të punojë rreth rregullave financiare të FIFA-s për të drejtën financiare, pasi Piatek do të kushtonte rreth 50 milionë euro.

Përveç Piatek, një tjetër emër që është në listën e dëshirave të Milanit është Alvaro Morata i Chelseas.

Koha do të tregojë se rossoneri duhet të vendosin se çfarë do të bëjnë së pari me Gonzalo Higuain. /ORAinfo/

Komento: