Milan po e transferon yllin e Manchester United

09:26 | 14 Janar 2019

Afati i janarit ka filluar dhe Milan ka nisur ‘gjahun’ për sjelljen e lojtarëve të rinj.

Milan dëshiron ta përforcoj skuadrën në këtë afat të janarit me disa transferie, ku deri më tani e ka marrë vetëm Lucas Paquetan nga Flamengo.

Skuadra italiane po tenton transferimin e mesfushorit të Manchester United, Marouane Fellaini, përcjell lajmi.

Milan ka kohë që po interesohet për mesfushorin belg, por në këtë afat ata duan t’i marrin shërbimet e tij.

Manchester United është i gatshëm ta shet mesfushorin, ndërsa rosonerët duhet të paguajnë rreth 30 milionë euro.

Komento: