Milan po e transferon yllin që shkëlqeu mbrëmë me Ajaxin

12:21 | 06 Mars 2019

David Neres i Ajax mbrëmë i tregoi botës atë që mund të bënte, kur shënoi golin e dytë në fitoren 4-1 të Ajaxit ndaj Real Madridit në Bernebeu.

Por për ata në Milano, kjo shfaqje nuk ishte befasi.

Rossenerët vëzhguan brazilianin gjerësisht sezonin e kaluar, dhe u tha të jenë shumë të prirur për ta sjellë atë në San Siro.

Megjithatë ishte çmimi i kërkuar i Ajax ndaloi çdo marrëveshje që ndodhi, me klubin holandez që kërkonte gati 50 milion euro për sulmuesin. /ORAinfo/

Komento: