Milan po kërkon yllin 70 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Milan po kërkon yllin 70 milionësh

22:56 | 25 Qershor 2019

Milan me ofertë për yllin nga kampionati francez.

France Football ka thënë se Milan janë të interesuar për të nënshkruar me Nabil Fekir-kurse sulmuesi i Lyonn duket se është i interesuar për këtë lëvizje

Gazeta ka shpjeguar që Milan është duke e monitoruar situatën e tij për disa javë dhe tashmë kanë bërë edhe një ofertë.

Për me tepër, Fekir është “tërhequr” pasi që e konsideron skuadrën e Milan legjendare dhe është tifozë i saj.

Fituesi i Botërorit, ka vetëm një vit kontratë në kontratën e tij me Lyon dhe mendohet se ai është gati për një sfidë të re.

Gazeta beson që vlera e tij është diku prej 35-40, e cila është shumë më e vogël se sa kishte ofruar Liverpool verën e kaluar, diku 70 milionë funte.

Ai ka shënuar 12 gola dhe ka bërë nëntë asiste për Lyon sezonin e kaluar ku përfunduan në vendin e tretë në Ligue 1 dhe arritën në ֛çerekfinale te Ligës së Kampioneve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!