Milan po shet super-mesfushorin, ja ku pritet të shkojë ai – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po shet super-mesfushorin, ja ku pritet të shkojë ai

13:38 | 27 Janar 2019

Milanët e Serie A thuhet se janë të gatshëm të lejojnë mesfushorin veteran Riccardo Montolivo të largohet nga klubi për t’u transferuar në Kinë.

34-vjeçari Montolivo u bashkua me Milanin nga Fiorentina në 2012 dhe ka qenë një pjesë e rëndësishme së mesfushës së klubit përpara se të mbërrinte Rino Gattuso në klub, përcjell ORAinfo.

Corriere dello Sport deklaron se dy klube kineze janë të gatshme të veprojnë si një rrugë shpëtimi për Montolivon nga Milano. Italiani është trajnuar larg nga skuadra kryesore për një kohë tani.

Klubet kineze janë të gatshëm të dyfishojnë pagat e tij dhe Montolivo është në kërkim të konsiderojë këto opsione, sepse ata do të rindezin karrierën e tij dhe do të ofrojnë një paketë financiare më të madhe./ORAinfo/

Komento: