Milan po transferon Pauqueta-n e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po transferon Pauqueta-n e ri

19:38 | 24 Shkurt 2019

AC Milan po kërkon një tjetër “Paqueta të ri”.

Mesfushori brazilian ka habitur të gjithë që kur ka hyrë në klub, veçanërisht Gennaro Gattuso. Prandaj, Leonardo është edhe një herë në gjueti për një tjetër nënshkrimit të madh, përcjell ORAinfo.

Një nga lojtarët që po ndjek është Rodrigo Dourado. Mesfushori është lojtari më i vjetër në listë, i lindur në vitin 1994, por ka një kontratë që skadon në vitin 2020.

Përveç Dourado, Rossonerët po ndjekin gjithashtu Evertonin, i cili luan për Gremio (i lindur më 1996). Sulmuesi është gjithashtu duke u endur nga Man City, si dhe disa skuadra gjermane, duke e bërë atë një temë të nxehtë në treg.

Leonardo është gjithashtu duke e mbajtur një sy të ngushtë në Luan Santos (i lindur në 1999), Helinho (i lindur në vitin 2000) dhe Reinier (i lindur në vitin 2002). Dy të parët janë në pronësi të Sao Paolo, ndërsa kjo e fundit luan për Flamengon.

Reiner ka pranuar se shpesh e shikon Paqueta për frymëzim: “Unë shpesh shikoj qëndrimin e Paqueta në fushë, pasi ai kërkon për topin dhe sulmon hapësirën”. Një mesazh që mund të lë të kuptohet se ai do të përshtatet në Serie A, siç ka bërë Paqueta./ORAinfo/

Komento: