Milan pranon ta shesë mesfushorin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan pranon ta shesë mesfushorin

09:37 | 28 Janar 2019

Milan thuhet se janë të gatshëm të lejojnë mesfushorin veteran Riccardo Montolivo të largohet nga klubi për Kinën përcjell ORAinfo.

34-vjeçari Montolivo u bashkua me Milanin nga Fiorentina në 2012 dhe ka qenë një pjesë e rëndësishme e fushës së mesfushës së klubit përpara se të mbërrinte Rino Gattuso në klub.

Corriere dello Sport deklaron se dy klube kineze janë të gatshme të marrin Montolivon nga Milan.

Klubet kineze janë të gatshëm të dyfishojnë pagat e tij dhe Montolivo është në kërkim të konsiderojë këto opsione, sepse ata do të rindezin karrierën e tij dhe do të ofrojnë një paketë financiare më të madhe./ORAinfo/

Komento: