Milan “qon peshë” rossonerët, po e transferon futbollistin me rekord golash – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan “qon peshë” rossonerët, po e transferon futbollistin me rekord golash

11:19 | 06 Shkurt 2019

Milan njoftohet se dërgoi skautë për të shikuar yllin e Katarit, Almoez Ali në Kupën e Azisë.

La Repubblica dhe gazeta e Katarit, Gulf News, zbuluan skuadrën e Milanit të pranishëm për të parë Aliun që shënon një rekord nëntë gola, përcjell ORAinfo.

“Almoez Ali është një lojtar i shkëlqyer që mund të luajë jashtë vendit. Unë mendoj se Almoez është i shkathët. Ai lëviz shpejt, “tha ish trajneri i Interit Jose Mourinho për beIN Sports në rolin e tij si analist.

“Almoez ka gjithçka që duhet të luajë në një tjetër Ligë, në mënyrë që ai të bëhet më konkurrues.

“Ai është i ri dhe ai duhet të luajë në një Ligë më të mirë nëse dëshiron të bëhet lojtar i lartë”.

Aliu ka lindur në Sudan, por është një ndërkombëtar i Katarit tërësisht dhe luan për Al-Duhail, i cili së fundmi nënshkroi Medhi Benatia nga Juventus./ORAinfo/

Komento: