Milan rrezikon Higuainin

13:36 | 07 Dhjetor 2018

Milan rrezikon të humbas për disa ndeshje edhe sulmuesin Gonzalo Higuain, për shkak të një lëndimi.

Sipas asaj që është raportuar nga Sky Sport, Gonzalo Higuain ka vuajtur nga një dhimbje në shpinë, por ai nuk do të mbetët jashtë për ndeshjen kundër Torinos, përcjell ORAinfo.

Milan luftoi ndeshjen e fundit për të mposhtur Parman në fundjavë dhe tërhoqi një barazim me Lazio 1-1 në Stadio Olimpico një javë më parë.

Thuhet se një çështje e re për Higuain do të shkaktojë probleme për Milanin dhe situata e tij do të monitorohet vazhdimisht gjatë ditëve të ardhshme me shpresën se ai mund të udhëheqë sulmin e Rossonerëve kundër Torino. /ORAinfo/

Komento: