Milan- Savic, vjen lajmi “bombë” nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan- Savic, vjen lajmi “bombë” nga Italia

16:06 | 22 Dhjetor 2018

Gazetar i AS Roma, Franco Melli konfirmoi se Sergej Milinkoviç-Saviç – AC Milan është një marrëveshje e bërë, pasi që mesfushori është i vendosur për të lëvizur në hua me një mundësi për të blerë.

Për të siguruar kontekstin, i njëjti Melli konfirmoi se Pato do të kthehej në Milano dhe se e dashura e Daniele Ruganit e informoi atë se mbrojtësi do të ishte ndoshta duke shkuar në Romë.

Nga deklaratat e Melli-t, ngrihen menjëherë teori dhe kështu do të shqyrtojmë arsyet e tjera pse ëndrra e Milanit për Milinkoviç-Saviç do të mbetet vetëm një ëndërr përcjell ORAinfo.

Pa dyshim, Milinkoviç-Saviç do të jetë në dispozicion për një tarifë më të vogël në krahasim me vlerësimin e tij prej 120 milion euro gjatë verës.

Pas një sezoni më pak se mbresëlënës, përveç një goli të sotëm për Biancocelestin në fitoren 3-1 ndaj Cagliarit, Milinkoviç-Saviç mund të jetë në dispozicion për rreth 80-90 milionë euro, një shifër që mund të jetë ende e paarritshme për AC Milan për shkak të kufizimeve financiare.

Milan është përballuar me gjobë dhe mund të përballet me pasoja të mëtejshme nga UEFA që vazhdojnë hetimet e tyre ndaj shkeljes së rregullave të Milanos – gjë që mund t’i çonte Rossonerët në një ndalim apo pezullim të tregut nga garat evropiane, siç ishte pothuajse në këtë sezon.

Raportet kanë deklaruar se marrëveshja do të ishte një hua me një opsion për të blerë, megjithatë shifrat do të pengojnë Milanin shumë nëse ata do të përfundojnë një marrëveshje./ORAinfo/

Komento: