Milan shokon rossonerët me statistikën e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan shokon rossonerët me statistikën e fundit

16:44 | 21 Prill 2019

AC Milan barazoi 1-1 kundër Parmës dje në Tardini, pavarësisht se mori epërsinë në pjesën e dytë, falë një goli nga Samu Castillejo.

Këtë sezon rossonerët shpesh kanë luftuar për të mbajtur rezultatin, përcjell ORAinfo.

Në fakt, dje ishte rikthimi i tetë i të lënduarve nga Gennaro Gattuso në Serie A. Në dy raste (Napoli dhe Juventus) avantazhin fillestar e shndërroi në një humbje.

Gjashtë ndeshjet e tjera përfunduan në barazim. Duke bërë kështu, Milani humbi të paktën 14 pikë./ORAinfo/

Komento: