Milan shokon tifozët, po e blen dështakun e madh

16:21 | 09 Dhjetor 2018

Sipas Tuttosport, AC Milan me të vërtetë ka vendosur që përfundimisht ta blejë Bakayoko përcjell ORAinfo.

Mesfushori i Chelseas ka një mundësi që të blihet në favor të Rossonerëve të cilët do të punojnë në këtë marrëveshje për ta arritur në verë.

Pas vështirësive të muajve të parë, tani duket se Bakayoko është një lojtar tjetër dhe ka ide të qarta për të ardhmen.


Francezi dëshiron të qëndrojë dhe të bindë klubin për të blerë atë verën e ardhshme nga Chelsea.

Për ta bërë këtë, kërkohet 35 milionë euro, një figurë pa dyshim e rëndësishme, por nëse Bakayoko do të vazhdonte me këto shfaqje, Leonardo nuk do të kishte problem të shpenzonte atë shumë parash./ORAinfo/

Komento: