Milan s’ka më dielma, vendos të nënshkruajë me talentin nga Belgjika – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan s’ka më dielma, vendos të nënshkruajë me talentin nga Belgjika

12:33 | 30 Qershor 2020

E ardhmja e Alexis Saelemaekers është në Milano, pretendon një raport, diçka që u vendos para shfaqjes së tij dinamike kundër Romës.

Siç është raportuar nga La Gazzetta dello Sport të Martën, kuqezinjtë kishin vendosur që ta nënshkruajnë me belgjikianin përgjithmonë nga Anderlecht para shfaqjes së tij mbresëlënëse përsëri sërish kundër Romës, përcjell ORAinfo.

Kjo për shkak se 21-vjeçari ka të gjitha kushtet e kërkuara nga Elliott Management Corporation: ai është i ri, ka mundësi dhe tarifë transferimi të përballueshme.

Pasi ka investuar 3.5 milionë euro për kredinë e paguar, Milano do të duhet të shpenzojë vetëm 3.7 milionë euro për ta blerë atë plotësisht – një shifër mjaft e mundshme dhe një investim që mund të rezultojë se është i volitshëm.

Saelemaekers mund të luajë role të shumta në anën e djathtë gjë që sigurisht ndihmon. Ai mund të veprojë si një mbrojtës i plotë ose si një anësor, duke siguruar punë të palodhur dhe cilësi të mirë teknike.

E ardhmja e Saelemaekers është në të kuqe dhe të zezë si një mishërim i përsosur i projektit të ardhshëm. /ORAinfo/

Komento: