Milan s’ka të ndalur, ja kë po e trasnferon

17:13 | 12 Dhjetor 2018

Calciomercato kuptonte ekskluzivisht se Milan dëshiron të nënshkruajë me Leandro Paredes, ndërkaq Zenit po kërkon 35 milionë për mesfushorin argjentinas.

Lojtari u bashkua me Zenit në verën e vitit 2017 për një tarifë prej rreth 23 milionë euro, përcjell ORAinfo.

Që atëherë, ai është bërë një lojtar shumë i rëndësishëm për palën ruse.

Këtë sezon, mesfushori është shfaqur në 15 ndeshje për Zenit, duke shënuar tri herë dhe duke ndihmuar dy herë.

Calciomercato kupton ekskluzivisht se Paredes është vetëm një alternativë ndaj ndjekjes së Milanit të Cesc Fabregas, ata janë serioz për të dhe Zenit kanë bërë të qartë se duan një tarifë prej 35 milionë euro për ta lënë atë të shkojë.

Romano thotë gjithashtu se Paredes do të jetë i prirur për një kthim në Itali dhe do të hidhen në shansin për të bërë të njëjtën gjë sa herë që ofrohet oferta e drejtë.

Milan e kanë ndjekur atë dhe Stefano Sensi dhe ata do t’i dëshironin atë si alternativë për Fabregasin, për të cilin Milan kanë filluar të ndërmarrin hapa konkretë. /ORAinfo/

Komento: