Milan-SPAL, publokohen formacionet, ka befasi të mëdha – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan-SPAL, publokohen formacionet, ka befasi të mëdha

19:53 | 29 Dhjetor 2018

Milani dhe Spali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Rossonerët janë nikoqir të Spalit në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në kampionatin italian, ndeshja e cila zhvillohet në San Siro nga ora 20:30.

Skuadra e drejtuar nga Gennaro Gattuso vjen në këtë ndeshje pas një formë të dobët pa fitore në katër ndeshjet e fundit dhe shpreson t’i kthehet fitores.

Në anën tjetër, mysafirët gjithashtu qëndrojnë në situatë të njëjtë me Milanin dhe kanë udhëtuar për të mos humbur.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Për Gattuson kjo mund të jetë ndeshja e fundit si trajner i Milanit, pasi në rast se nuk fiton atëherë pritet të shkarkohet.

Milan: G Donnarumma; Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Suso, Higuain, Castillejo

Spal: Gomis; Cionek, Felipe, Bonifazi; Dickmann, Missiroli, Schiattarella, Kurtic, Costa; Antenucci, Petagna

Komento: