Milan super yllin do t’ia bëjë dhuratë trajnerit të ri

13:45 | 07 Qershor 2019

Sampdoria ka zbuluar vlerësimin e tyre të Joachim Andersen, njeriu që është një objektiv për shumë klube Evropiane.

Shfaqjet e Andersen për blucerchiati kanë qenë shumë mbresëlënëse gjatë dy sezoneve të fundit – që kur ai zëvendësoi Milan Skriniar që po largohet në klub.

23-vjeçari Dane u shfaq në 32 ndeshje Serie A nën Marco Giampaolo këtë sezon.

La Repubblica thotë se vlera e Sampit është 35 milionë euro dhe kjo duhet të jetë e mjaftueshme për pretendentët potencialë për të nënshkruar me 23-vjeçarin këtë verë, përcjell ORAinfo.

Milan janë të fundit që kanë shprehur interesim për lojtarin, ndërsa Juventusi, Roma dhe Napoli kanë bërë kontaktet për të ditur për një lëvizje të mundshme për mbrojtësin. /ORAinfo/

Komento: