Milan-Torino, befasi në formacionet zyrtare

19:47 | 09 Dhjetor 2018

Milani dhe Torino kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Rossonerët janë nikoqir të Torinos në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Serie A, e cila zhvillohet në San Siro nga ora 20:30.

Skuadra e Gennaro Gattusos vjen në këtë ndeshje pas një forme të luhatshme në ndeshjet e fundit dhe pret një fitore nga ky takim.

Në anën tjetër, njësoj qëndron edhe Torino, por mysafirët do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim.
Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Milan: Donnarumma; Calabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Suso, Bakayoko, Kessie, Calhanouglu; Cutrone, Higuain.

Torino: Sirigu; Izzo, Nkolou, Djidji; De Silvestri, Meite, Rincon, Baselli, Ansaldi; Falque, Belotti.

Komento: