Milan tregohet i madh, po e transferon yllin nga Franca – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan tregohet i madh, po e transferon yllin nga Franca

12:38 | 05 Shkurt 2019

Aurelien Tchouameni është një mesfushor 19-vjeçar nga Anglia dhe që luan në e Ligën 1 franceze në Bordeaux.

Milan dhe Interi janë shumë të interesuar në nënshkrimin e Tchouameni nga Bordo në verë, pasi të dy palët kërkojnë të marrin më shumë lojtarë të rinj të rinj për të ndihmuar në ndërtimin e së ardhmes.

Milan njoftohet se ka bërë një ofertë për starletin e Bordeaux në janar, e cila do të ishte refuzuar nga klubi francez.

Tchouameni ka luajtur 10 herë për Bordo në total këtë sezonm, gjashtë herë në ligë dhe katër herë në UEFA Europa League. /ORAinfo/

Komento: