Bologna-Milan, befasi në formacionet zyrtare

19:42 | 18 Dhjetor 2018

Suso dhe Alessio Romagnoli kthehen me Gonzalo Higuain te skuadra e Milanit që sonte viziton Bolonjën që gjendet në krizë.

Ka qenë pak ditë të vështira për Rossonerët, të cilët u eliminuan nga Europa League pas një humbjeje 3-1 ndaj Olimpiakos të enjten, pastaj UEFA-n të shqiptojnë gjoba për shkak të thyrjes së rregullave Fair Play përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, Gennaro Gattuso ende ka ekipin tij të dëmtuar i cili gjendet në vendin e katërt dhe një fitore këtë mbrëmje do të hapë një çerek pikë nga Lazio që gjendet në të pestën.

Milani është i pamposhtur në Dall’Ara në Serinë A që nga një rezultat 2-0 në mars të vitit 2002, duke dalë me nëntë fitoret dhe tre barazime.

Formacionet e dy skuadrave:

Bologna: Skorupski; Calabresi, Danilo, Helander; Mattiello, Poli, Nagy, Svanberg, Mbaye; Santander, Palacio

Milan: G Donnarumma; Calabria, Romagnoli, Zapata, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Cutrone, Higuain./ORAinfo/

Komento: