Milani bën hapin e madh, e siguron transferimin e sulmuesit

12:09 | 17 Janar 2019

Milani duket se është afër ta bëjë transferimin e një sulmuesi.

Krzysztof Piatek thuhet se ka rënë dakord me Milanin, i cili tani duhet të arrijë marrëveshje me Genoan.

Sipas Gazzetta dello Sport, sulmuesi polak është gati të vendosë penën në letër për një kontratë pesëvjeçare me rosonerët, pavarësisht interesimit të vonuar nga Ëest Ham United.

Piatek do të fitonte 35,000 mijë euro në javë pas tatimit për pjesën tjetër të sezonit dhe pastaj 40,000mijë nga fushata në vazhdim, si dhe do të përfshinte ‘shpërblime të rëndësishme’.

Gazeta shpjegon se gjithçka që mbetet është për Milanin që të dalin me një marrëveshje me Genoan.

Kuqezinjtë e vlerësojnë polakun në 40 milionë euro dhe janë përgatitur për një huazim me të drejt blerje në fund të këtij sezoni.

Megjithatë, La Gazzetta paralajmëron se Grifone janë ‘duke kërkuar siguri’ se ata do të shpërblehen, kështu që rosonerët mund ta huazojnë atë për 10 milionë euro dhe të paguajnë më pas 30 milionë me të përfunduar ky sezon, transmeton lajmi.net.

Për më tepër, lëvizja e tij do të ndodhë vetëm nëse Chelsea do të transferojë Gonzalo Higuainin dhe do të lejojë Alvaro Moratan të bashkohet me Atletico Madrid, ndërsa do ta lironte Nikolla Kaliniçin t’i bashkohet Monacos.

Komento: