Milani e largoi, “veteranin” po e transferon ekipi nga Seria A

22:41 | 02 Qershor 2019

Brescia, e cila siguroi inkuadrimin në Serie A këtë sezon dhe thuhet se është i interesuar të sjellë veteranin e Milanit, Ignazio Abate.

Kontrata e plotë e mbrojtësit me Rossonerët skadon këtë muaj dhe për shumë kohë është e njohur se nuk do të rinovohet, përcjell ORAinfo.

Prandaj, italiani do të duhet të gjejnë veten një klub të ri për sezonin e ardhshëm, dhe raportet tani sugjerojnë se ai mund të shkojë në Brescia./ORAinfo/

Komento: