Milani e shet super-lojtarin për 8 milion euro në Kinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani e shet super-lojtarin për 8 milion euro në Kinë

16:47 | 04 Janar 2019

Fabio Borini është pranë një lëvizjeje në Shenzhen, me raportet që kanë ngritur ofertën e tyre në € 8.5 milion përcjell ORAinfo.

Klubi i Superligës kineze është i interesuar të sjellë italianin në Lindjen e Largët, ndërsa Rossonerët shpresojnë të përdorin shitjen e tyre për t’u dhënë atyre hapësirë për manovrim në tregun e transferimeve.

Në mënyrë efektive kjo do të thotë që çdo ofertë që ata bëjnë duhet të dyfishohet, dhe Diavolo donte 10 milionë euro.

Tani edhe pse Tuttosport dhe Tuttomercatoweb po raportojnë se Shenzhen kanë ngritur ofertën e tyre në € 8.5 milion dhe kjo duhet të jetë e mjaftueshme për të bindur Milanin.

Italiani ka rënë dakord në parim për një kontratë trevjeçare me vlerë prej 5 milion euro për sezonin, kështu që nëse oferta do të pranohet atëherë gjërat duhet të përparojnë shpejt./ORAinfo/

Komento: