Milani i Gattusos thyen rekordin më të keq në 34 vitet e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani i Gattusos thyen rekordin më të keq në 34 vitet e fundit

18:42 | 26 Dhjetor 2018

Genaro Gattuso e gjen veten në një pozitë të pasigurt pasi barazimi 0-0 i tij me Frosinone, me ç’rast konfirmoi sulmin e Milanit më të keq që nga viti 1984.

Presioni ndaj menaxherit të Milanit Gennaro Gattuso vazhdon të rritet pasi ekipi i tij siguroi periudhën e tyre më të gjatë pa golin e Serie A që nga viti 1984 me një barazim 0-0 kundër Frosinone, përcjell ORAinfo.

Rossonerët qëndrojnë në pozitën e pestë në tabelë, 21 pikë prapa liderëve të ligës Juventus, dhe pesë pikë prapa rivalëve të qytetit Inter që gjendet në vendin e tretë.

Dështimi për të gjetur pjesën e prapme të rrjetës tani do të thotë se Milan nuk ka shënuar në ndeshjet e mëparshme të kligës – një magji shterpë që tejkalon ato që kanë përjetuar gjatë 34 viteve të fundit. /ORAinfo/

Komento: