“Milani i vjetër po rikthehet” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Milani i vjetër po rikthehet”

17:22 | 10 Shkurt 2019

Ish-ylli i Milanit Dejan Saviçeviç, tani president i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, foli për La Gazzetta Dello Sport për Rossonerët përcjell ORAinfo.

“Së paku Milan po investon në italianë, ata do të shpërblehen për këtë. Donnarumma me siguri do të bëhet Buffon i ri dhe kur Romagnoli është në fushë, ai do të jetë edhe më i relaksuar.

“Paqueta dhe Piatek janë dy lojtarë të rëndësishëm, megjithatë, është shumë herët për të gjykuar brazilianin, do ta lejojmë atë të luajë dhe të vendoset mirë. Ai është mbresëlënës. Shpresojmë, ai nuk do të ndalet duke shënuar.

“Gattuso ? Nuk jam i befasuar, ai është duke bërë mirë, sepse edhe si lojtar, ai ishte një person i rregullt, ai nuk pati frikë të punonte dhe të trajnonte.” Kohët e fundit, performancat e ekipit janë përmirësuar gjithashtu.Mendoj që Milani i vjetër po rikthehet”,ka thënë legjenda e Milanit./ORAinfo/

Komento: