Milani ishte afër ta rrëmbente yllin e madh, i del një problem i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani ishte afër ta rrëmbente yllin e madh, i del një problem i madh

19:28 | 30 Dhjetor 2018

Milani janë favoritët për të nënshkruar Luis Muriel në hua nga Sevilla, por raportohet se Fiorentina nuk po heqë dorë nga ai përcjell ORAinfo.

Sulmuesi po lufton për të luajtur në minuta të rregullt në Spanjë këtë sezon, kryesisht për shkak se Sevilla mori Andre Silva në hua me opsionin për të blerë nga Milani.

Një kthim në Serie A pritet për ish futbollisti i -Sampdoria përpara në dritaren e transferimit të janarit.

Është vendosur të jetë një marrëveshje kredie me vlerë 500,000 € me një opsion për të blerë në fund të sezonit për 13 milionë euro të tjera.

Ndërsa burime të shumta në Spanjë dhe Itali sugjerojnë se Milani është favorit për ta marrë atë, por Fiorentina nuk po heq aq lehtë.

Sipas Sport Mediaset, drejtori i Violas Pantaleo Corvino po përgatit një ofertë të re dhe shpreson të ndikojë Muriel./ORAinfo/

Komento: