Milani merr lajmin katastrofal nga Chelsea – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani merr lajmin katastrofal nga Chelsea

22:04 | 03 Janar 2019

Një situatë e pafat për Maurizio Sarri.

Në verën e vitit 2018, ai u transferua nga Napoli në Chelsea. Një nga arsyet kryesore për transferimin e tij ishte marrëdhënia e tij e keqe me De Laurentiis dhe pamundësia për të diskutuar strategjitë e transferimit me klubin e tij përcjell ORAinfo.

Por, së fundmi ka pranuar se Chelsea nuk do të nënshkruajë sulmues të rinj, pasi që sipas tij ata e kanë Moratën, futbollistin që po e kërkon që sa kohë Milani.

Me Abramoviç, megjithatë, skenari nuk ka ndryshuar që kur opinioni i Sarrit nuk do të dëgjohet gjatë dritares së transferimit të dimrit.

Pas barazimit 0-0 kundër Southampton, ndeshja italiane tha: Ne e kemi Moratan dhe nuk do të nënshkruajmë një sulmues të ri, edhe nëse kemi ndonjë problem me golat.

“Për shembull, deri dje nuk dija asgjë për Pulisicin. Drejtorët më kishin pyetur për të një muaj më parë dhe kisha shprehur një mendim pozitiv, pastaj sot mora vesh për ardhjen e tij “.

Përveç kësaj, me Pulisic, Chelsea përgatitet për daljen e mundshme të Hazard gjatë verës së ardhshme.

Sulmuesi belg nuk e ka pranuar ende ofertën për rinovimin e kontratës që skadon në qershor të vitit 2020 dhe Real Madrid mund të jetë një zgjidhje e mundshme për të ardhmen e tij, duke qenë se Merengues janë ende në kërkim të zëvendësimit të Cristiano Ronaldos./ORAinfo/

Komento: