Milani mposhtë gjigantët evropian, ja për cka bëhet fjalë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani mposhtë gjigantët evropian, ja për cka bëhet fjalë

13:39 | 02 Shkurt 2019

Asnjë klub europian nuk ka shpënzuar më shumë se Milan në afatin e transferimeve të janarit, pasi ata granatuan 70 milionë euro për Krzysztof Piatek dhe Lucas Paquetá.

Pavarësisht nga problemet me Financial Fair Play, Rossonerët ishin shumë aktivë në treg dhe sollën dy lojtarë të rinj në ekip.

Të dy Paquetá dhe Piatek kushtonin 35 milionë euro secili, plus bonuse, nga Flamengo dhe Genoa respektivisht, përcjell ORAinfo.

Pas MIlanit është Paris Saint-Germain i cili ka shpenzuar vetëm 45 milionë euro në Leandro Paredes.

Bournemouth janë në vendin e tretë, sipas La Gazzetta dello Sport, me 35 milionë të paguar për Dominic Solanke dhe Chris Mepham.

Një tjetër skuadër e Premier League, Newcastle United, në vendin e katërt me 25 milionë euro dhe RB Leipzig ka dëmtuar 19 milionë euro për Amadou Haidara. /ORAinfo/

Komento: