Milani po e rritë një yll të madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani po e rritë një yll të madh

20:41 | 25 Dhjetor 2018

Përgatituni për Dinastinë Maldini.

Pas Cesare dhe Paolo, duket se një tjetër Maldini i nivelit të lartë po zhvillohet te Milani.

I lindur në vitin 2001, Daniel luan si sulmues i dytë, është i shpejtë dhe ka një teknikë të shkëlqyeshme .
Daniel Maldini nuk mund të kalojë pa u vënë re.

Djali u kthye në tetor, por tashmë është duke treguar një talent për ekipin e Primavera të Milanit përcjell ORAinfo.

Maldini ka shënuar katër gola në katër ndeshjet e fundit. Malda, pasi ai kështu quhet nga shokët e tij, ashtu si babai i tij Paolo, po tregon talentin e tij me ritme mbresëlënëse.

Me atë mbiemër, nuk është e vështirë të besohet, edhe pse ai nuk luan në mbrojtje si babai i tij, në anën e kundërt të fushës, por akti i Maldinias ende punon.

Deri sa Milan po planifikon një rinovim të kontratës për Maldinin e vogël, marrëveshja aktuale e të cilit përfundon në 2021./ORAinfo/

Komento: