Milani synon këndelljen në udhëtimin e vështirë te Lazio, formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani synon këndelljen në udhëtimin e vështirë te Lazio, formacionet zyrtare

20:12 | 24 Janar 2023

Lazio dhe Milani do të përballen sonte në kuadër të javës së 19-të në Serie A.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 20:45, në stadiumin “Olimpico” të Romës, shkruan Gazeta Express.

“Rossonerët” synojnë këndelljen sonte pas dy barazimeve radhazi, por nuk pritet që ta kenë aspak të lehtë.

Në anën tjetër, lacialët në këtë ndeshje hyjnë pas fitores ndaj Sassuolos.

Milani është në pozitën e dytë me 38 pikë, 12 më pak se lideri në Serie A, Napoli.

Kurse, Lazio me 34 pikë renditet në pozitën e gjashtë.

Formacionet zyrtare:

Lazio:

Milan:

Komento: