Milani tani e ka seriozisht, po e transferon lojtarin e madh të Arsenalit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani tani e ka seriozisht, po e transferon lojtarin e madh të Arsenalit

08:39 | 25 Maj 2019

Mbrojtësi i Arsenalit Laurent Koscielny është në nga lojtarët më me përvojë kohët e fundit te klubi anglez.

Pasi u bashkua me Arsenalin nga Lorient, Koscielny kishte një rritje të shpejtë në dhe është një nga lojtarët më me përvojë në skuadrën e Unai Emery.

Megjithatë, raportet e fundit sugjerojnë se ka shumë interes në Koscielny, me klubet nga Gjermania, Franca dhe Italia që të gjithë ndjekin francezët, përcjell ORAinfo.

Nga Italia thuhet se Milan janë një të interesuar për shërbimet e lojtarit.

Raportet sugjerojnë se Milan është duke përgaditur një ofertë konkrete për lojtarin. /ORAinfo/

Komento: