Milanit i largohet ylli i madh në rast se dështon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milanit i largohet ylli i madh në rast se dështon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve

12:25 | 21 Maj 2019

Maurizio Sarri te Juventusi është duke fituar avull.

Tuttosport, Il Corriere dello Sport dhe La Gazzetta dello Sport, raportojnë se trajneri italian ka pasur kontakte pozitive me Zonjën e Vjetër në ditët e fundit, përcjell ORAinfo.

Sarri është i vendosur të largohet nga Chelsea në fund të sezonit me Frank Lampard të vendosur për ta zëvendësuar atë në stolin e Blues.

Juve po kërkojnë një trajner të ri për sezonin e ardhshëm pasi që gjigantët e Serie A vendosën të heqin qafe Max Allegri pas një serie mbresëlënëse ne pesw sezone me radhë.

Gara për punën e Juventusit, megjithatë, është ende larg nga mbarimi.

Simone Inzaghi i Lazos është kontaktuar gjithashtu nga Zonja e Vjetër dhe Jose Mourinho mbetet një nga kandidatët për këtë pozicion.

Ndërkohë nw Inter janë duke përfunduar bisedimet me Antonio Conte.

Sipas La Gazzetta dello Sport, e ardhmja e tij në Inter nuk varet nga futbolli i Ligës së Kampionëve.

Trajneri italiane është e vendosur të bashkohet me Interin në verë dhe ai do të arrijë në San Siro pavarësisht nga gara evropiane që Nerazzurri do të luajë në sezonin e ardhshëm.

Nga ana tjetër konkurrenca e elitës së Evropës është një objektiv jetik për Milanin.

Sipas Il Corriere dello Sport, në fakt, dështimi për t’u kualifikuar për një vend të Ligës së Kampionëve do të thotë se Gigio Donnarumma do të largohet nga klubi në verë.

19-vjeçari ka qenë i lidhur me PSG-në dhe Manchester Unitedin dhe paga e tij prej 6 milionë euro-në vit e bën atë një nga kandidatët më të mëdhenj të largohet nga klubi në verë, pasi asnjë futboll i Ligës së
Kampionëve nuk do të thotë mungesë fondesh për Rossonerët, të paktën për një sezon tjetër. /ORAinfo/

Komento: