Milanit i rrëshqiti nga duart “mbreti” i mesfushës

22:49 | 11 Janar 2019

Munri El Haddadi e lë Barcelonën për Sevilën, ndërsa objektivi i Milanit, Cesc Fabregas ka nënshkruar për Monaco përcjell ORAinfo.

“FC Barcelona dhe Sevilla FC kanë arritur një marrëveshje për transferimin e lojtarit Munir El Haddadi. Klubi Andaluzian do të paguajë FC Barcelona 1,050,000 euro për të nënshkruar sulmuesin, “konfirmoi një deklaratë nga Blaugrana.

“Klubi dëshiron të falënderojë Munir El Haddadi për përkushtimin dhe përkushtimin e tij dhe i dëshiron atij gjithçka më të mirë për të ardhmen”.

Munir bëri gjithsejt 56 paraqitje për Barça dhe fitoi dy herë Ligën, dy edicionet e Copa del Rey, një Ligë të Kampioneve, një Klubi të FIFA Club Cup, një Super Cup të UEFA-s dhe dy Superkupat Spanjolle.

Kontrata e tij do të skadojë në qershor, por 23-vjeçari do të nënshkruajë për Sevilën pas testeve mjekësore.

Milan gjithashtu ka humbur përfundimisht Fabregas, pasi mesfushori i Chelseat sot nënshkroi një kontratë me AS Monaco./ORAinfo/

Komento: