Milanit po ia marrin “Pirlon e ri” nga duart – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milanit po ia marrin “Pirlon e ri” nga duart

11:10 | 28 Janar 2019

Milan dhe Liverpooli janë skuadrat të që mbrëmë përcollën mesfushorin e Brescia, Sandro Tonali, duke luajtur.

Sipas La Gazzetta dello Sport, përfaqësues nga të dy gjigantët e San Siro dhe Anfield ishin në barazim 4-4 Serie B me Spezia të dielën në mbrëmje përcjell ORAinfo.

18-vjeçari është mbiquajtur ‘Andrea Pirlo i ri’, por ai vetë këmbëngul se ka karakteristika shumë të ndryshme.

Ashtu si Pirlo, ai erdhi deri në akademinë e Brescia dhe tashmë është i rregullt për klubin e tij, duke kontribuar dy gola dhe pesë asistime në 19 ndeshje Serie B këtë sezon.

Tonali ende nuk ka luajtur ende në nivelin e Nën-21, por ka marrë një thirrje për skuadrën e Italisë nga Roberto Mancini për trajnim.

Brescia kishte konfirmuar se Romët ishin në negociata, kështu që Liverpool dhe Milan po përpiqen të kthehen në garë për ta rrëmbyer atë./ORAinfo/

Komento: