Milinkovic-Saviç fyhet nga tifozët e Lazios, ja si e quajnë ata

10:52 | 09 Dhjetor 2018

Pas barazimit 2-2 kundër Lazio ndaj Sampdorias në shtëpi, , tifozët e klubit kanë pasur mjaft kritika për klubin.

Në fakt, përveç shfaqjes së zemërimit të tyre në stadium, tifozët gjithashtu shfaqën një flamur jashtë stadiumit Olimpico.

Caku i flamurit ishte serbi Milinkoviç-Savic. Në flamurin, tifozët kishin shkruar ‘Milinkovic zingaro’, që përkthehet në ‘cigani Milinkovic’, përcjell ORAinfo.
Me fjalë të tjera, një mesazh shumë i ashpër dhe i papranueshëm për yllin e tyre.

Serbi nuk kanë pasur një sezon të suksesshëm deri më tani me Lazion.

Mesfushori ishte i lidhur me disa klube të mëdha gjatë verës, dhe që atëherë është zbuluar se një lëvizje e madhe e parave ndaj Milan u përplas në fund të fundit.

Megjithatë, duke pasur parasysh performancat e tij këtë sezon, Rossonerët do të jenë të lumtur që presidenti i Lazios vendosi të refuzojë ofertën, pasi ai i kishte premtuar menaxherit Inzaghi që të mos e shiste atë në fund të dritares së transferimit.

Komento: