Mimikat e ministrave kur Rama iu komunikoi shkarkimin, kush ishin ata që u përlotën

12:40 | 28 Dhjetor 2018

Ndryshime të mëdha në Qeverinë e Edi Ramës.

Kryeministri Edi Rama shkarkoi sot nga detyra 7 ministra të qeverisë, ndërsa riktheu edhe një ministri për Elisa Spiropalin.

Gjithashtu për herë të parë në kabinetin e Ramës do jenë edhe dy ministra nga Kosova, Besa Shahini tek ministria e Arsmit dhe Gent Cakajt të ajo e Jashtme dhe Evropës.

Por emërim surprizë ishte ai Erjon Braçes si zëvendëskryeministër.

Por si u sollën ata që u shkarkuan dhe emrat e rinj teksa Rama lexonte vendimet.

Ndryshimet në qeveri:

Ditmir Bushati do të zëvendësohet nga Gent Cakaj

Arben Ahmetaj do të zëvendësohet nga Anila Denaj

Lindita Nikolla do të zëvendësohet nga Besa Shahini

Damian Gjiknuri do të zëvendësohet nga Belinda Balluku

Niko Peleshi do të zëvendësohet nga Blendi Cuci.

Mirela Kumbaro të zëvendësohet nga Elva Margariti

Sonila Qato do të zëvendësohet nga Eduard Shalsi

Elisa Spiropali ministre për Marrëdhënien me Parlamentin

Erion Braçe do të jetë zëvendëskryeministri i ri i qeverisë

Komento: