Ministri Murati thotë se më shumë se 1 mijë të rinj u punësuan përmes “Super Puna” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ministri Murati thotë se më shumë se 1 mijë të rinj u punësuan përmes “Super Puna”

11:16 | 01 Mars 2023

Murati thotë se më shumë se 1 mijë të rinj u punësuan përmes “Super Puna”.

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se deri më tani përmes “Spuer Punës” janë mbi 1 mijë punësime.

Murati ka treguar se janë 3 mijë punëkërkues dhe 2 mijë punëdhënës.

“Si dhe janë mbi 1,500 pozita të lira pune për të rinjtë 18-25 vjeç”, ka shkruar ndër tjerash Murati.

Komento: