Minutat që po ia shkaktojnë ‘vdekjen’ Buffonit

10:32 | 07 Mars 2019

Portierit italian, Gianluigi Buffon nuk po i ecën mirë në Ligën e Kampionëve. Ai dhe ekipi i tij i PSG-së janë eliminuar mbrëmë nga Manchester United. Goli në minutën e 94-ër i ka dhënë goditjne e madhe PSG-së dhe Buffonit.

“Buffon ende rigjallëron të njëjtën makth, PSG eliminohet”, është titulli i edicionit të sotëm të Corriere della Sera në rezultatet e Ligës së Kampionëve, përcjell ORAinfo.

Historia përsëritet për Buffon, i cili eliminohet sërish nga një dënim në vdekje. Kjo ndodhi një vit më parë me Juventusin kundër Realit në çerekfinale, pastaj me golin e Cristiano Ronaldos në minutën e 97-të gjë që ndikoi në eliminimin e Juventusit.

Dje ishte radha e Rashford-it në minutën e 94-të për të nënshkruar rezultatin 3-1 ndaj Manchester United dhe për t’i dhënë fund ëndrrës së Ligës së Kampionëve për PSG.

Diferenca për Buffon është se kësaj here dënimi është dhënë me VAR dhe nuk është shumë për të diskutuar. Ëndrra e kampionëve të tij është ende një makth. /ORAinfo/

Komento: