Mirabelli “dridh” rossonerët me lajmin e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mirabelli “dridh” rossonerët me lajmin e fundit

20:18 | 05 Shkurt 2019

Ish-drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, ka zbuluar se Rossonerët ishin shumë afër për të nënshkruar me Cristiano Ronaldon verën e kaluar.

Mirabelli dhe Marco Fassone u larguan nga pozicionet e tyre në ekipin e San Siro pasi pronësia kineze ra dhe Fondi Elliot mori këtë klub këtë verë të kaluar përcjell ORAinfo.

Mirabelli megjithatë, kohët e fundit dha një intervistë për Telelombardia dhe ai u pyet për Ronaldon. Ai zbuloi se ylli i Juventusit mund t’i bashkohet Milanit dhe një marrëveshje ishte e afërt.

Italiani tha: “Fassone dhe unë nuk kemi kundërshtuar veten, ka pasur një mundësi, më kanë thënë se ka pasur mundësi për të marrë Ronaldon.

“Unë mund t’ju siguroj se në qoftë se pronësia aktuale ishte në vend, Cristiano Ronaldo do të kishte luajtur për AC Milan sot, por matematikisht”, ka thënë Mirabelli./ORAinfo/

Komento: