Mirëmengjesi: Milan e blen lojtarin qe po e ‘çmend’ gjithë Evropën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mirëmengjesi: Milan e blen lojtarin qe po e ‘çmend’ gjithë Evropën

08:13 | 25 Dhjetor 2018

Afati i janarit po afrohet, ndërsa Milan ka vendosur cilët lojtarë i dëshiron nw ekip.

Milan dëshiron t’i bëjë disa transferime në afatin e dimrit, duke ditur formën e dobët të tyre.

Skuadra italiane po tenton ta forcoj fazën ofanzive, ku dëshiron t’i marrë shërbimet e Hirving Lozanos, përcjell lajmi. nga ‘Tuttosport’.

Milan ka kohë që po e ndjek yllin e PSV-së, andaj janë bindur nga cilësitë e tij dhe duan ta transferojnë.

Lozano ka kontratë me skuadrën holandeze deri në vitin 2023, ndërsa agjenti i tij, Mino Raiola, po i ndihmon rosonerët në marrëveshje.

Komento: