Modric i buzëqeshur sjellë Topin e Artë në “Santigo Bernabeu”

21:52 | 15 Dhjetor 2018

Futbolli i ka takuar Luka Modric në vitin 2018, kur festoi një vit të pabesueshëm duke fituar Topin e Artë përcjell ORAinfo.

Kroati fitoi Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe ndihmoi vendin e tij në finalen e Kupës së Botës në Rusi, duke e kurorëzuar atë duke fituar Topin e Artë e më 3 dhjetor.

Me të gjithë në Santiago Bernabeu Estadio përpara takimit të Los Blancos me Rayo Vallecano të shtunën natën brohorisnin emrin e tij, mesfushori tregoi trofeun e tij tek mbështetësit.

Duke brohoritur të gjithë emrin e tij, mesfushori i qeshur ishte i lumtur të paraqiste me trofeun dhe shokët e tij në park.

Në moshën 33-vjeçare, e gjithë bota e futbollit po e shijon punën e Modriç që dëshmoi një viti të tij të pabesueshëm./ORAinfo/

Komento: