Modric-Inter, vjen lajmi që shokon botën e futbollit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Modric-Inter, vjen lajmi që shokon botën e futbollit

17:59 | 23 Dhjetor 2018

Real Madrid do të jetë i hapur për të lënë Luka Modric të transferohet në Inter, por vetëm nëse ata janë në gjendje të fitojnë Mauro Icardi dhe Milan Skriniar në këmbim, thotë Don Balon përcjell ORAinfo.

Kapiten i Kroacisë, i cili e udhëhoqi vendin e tij në një finale të Kupës së Botës dhe fitoi Topin e Artë këtë vit, kërkohet nga gjigandët e Serie A.

Los Blancos nuk janë të gatshëm të lejojnë që lojtarët e tyre të shkojnë lehtësisht – por nëse ata mund të bindin Interin që të dorëzojë dy yjet e tyre në kthim, ata mund të jenë të pëlqyeshëm për një marrëveshje shkëmbimi potencial./ORAinfo/

Komento: