Monaco po ia rrëmben Milanit yllin e madh

16:04 | 20 Dhjetor 2018

Gjiganti francezë Monako njoftohet se i është bashkuar garës për të nënshkruar me mesfushorin e Chelseat, Cesc Fabregas.

Mesfushori spanjoll ka rënë nga forma në Chelseat që kur Maurizio Sarri arriti në klub.

Ross Barkley ka bërë ndikimin e tij dhe kjo ka parë që Fabregas të bjerë poshtë renditjen.
31-vjeçari është shfaqur vetëm katër herë deri më tani në Premier Ligë.

Gazzetta dello Sport deklaron se Monaco është bashkuar me garën për të nënshkruar Fabregas, pasi ata duken të kalojnë pranë Milanit në garën për të nënshkruar me ish yllin e Arsenalit dhe Barcelonës, përcjell ORinfo.

Bosi i Monaco, Thierry Henry e njeh Fabregasin gjatë ditëve të tyre së bashku si një lojtar në Arsenal, ku fituan titullin Invincibles nën tutelën e Arsene Wenger.

Milan ka zhvilluar bisedime paresore me Fabregasin, por Monaco po kërkon të rrëmbejë një lëvizje duke vënë një ofertë të përshtatshme në tavolinë. /ORAinfo/

Komento: