Morata e shokon Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Morata e shokon Milanin

18:53 | 29 Janar 2019

Kalimi i Alvaro Moratas në Atletico Madrid u bë zyrtar dje .

Colchoneros do të takohen me ish-ekipin e Moratas në fazën e 16 të Ligës së Kampioneve muajin e ardhshëm dhe spanjolli ka pranuar se ka pasur një bisedë me disa nga shokët e tij të mëparshëm përpara se të bashkohej me ekipin e Wanda Metropolitano.

“Unë jam shumë i lumtur që jam këtu, ishte ëndrra ime e fëmijërisë për t’u bashkuar me këtë klub dhe njerëzit e dinë atë”, tha Morata .

Kujtojmë se Milani ishte i interesuar për shërbimet e spanjollit./ORAinfo/

Komento: