Morata kërkon të transferohet te Milani

19:40 | 13 Dhjetor 2018

Alvaro Morata po bëhet gjithnjë e më shumë i zhgënjyer për situatën e tij në Chelsea, pasi menaxheri Sarri ka zgjedhur Giroudin në formacionet startuese përpara tij.

Me pak fjalë, aventura e tij në Angli vazhdon të jetë një fatkeqësi dhe ka raporte për një kthim të mundshëm në Milan, përcjell ORAinfo.

Morata i ka lejuar shoqëruesit e tij që ai të kthehet në Itali, duke dashur një mundësi të re sa më shpejt që të jetë e mundur për të lënë Chelsean.

Për më tepër, ai do të thoshte ‘po’ në projektin e ri të Milanit me një entuziazëm të jashtëzakonshëm.

Megjithatë, siç mësohet nga Calciomercato, Alvaro tashmë është thënë se Milan nuk do të jetë i gatshëm të investojë në atë në janar, për shkak të çështjeve të Fair Play Financiar.

Për më tepër, klubi dëshiron të përqëndrohet në Cutrone, si dhe Higuainin. /ORAinfo/

Komento: